İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

İKÇÜ Eskrimde Türkiye İkincisi Oldu

Türkiye Üniversiteler arası eskrim müsabakaları bu yıl İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesinde (İKÇÜ) tamamlandı. Turkcell’in ana sponsorluğunu üstlendiği, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun (TÜSF) en önemli organizasyonlarından GNÇ Sporfest’te büyük başarı kazandı.
100’ü aşkın üniversiteden İzmir’e gelen gençler, basketbol , voleybol, yüzme, hentbol, su topu, briç, yol bisikleti, dağ bisikleti, atletizm, cimnastik ve eskrimin olduğu 11 dalda mücadele ederken; İKÇÜ’nün ilk kez katıldığı eskrimde Diş Hekimliği Fakültesi 3’ncü sınıf öğrencisi Lal Erman, bayanlar EPE kategorisinde Türkiye ikincisi oldu.


Üniversitem Adına Gurur Duydum
İKÇÜ’de yapılan müsabakalarda dereceye giren başarılı üniversite ve sporculara düzenlenen törenle madalyaları takdim edildi. İKÇÜ’nün gururu olan Lal Erman madalyasını Federasyon Genel Sekreteri Zeynep Şahin’in elinden aldı. Sevincini SKS Spor Birimi Şube Müdürü Turgay Avcı ile paylaşan Erman, İKÇÜ’nün ilk kez katılım gösterdiği eskrimde kazandığı başarının kendisini oldukça gururlandığını söyledi.


Prof. Dr. Köse’den Lal Erman’a Tebrik 
Rektör Prof. Dr. Saffet Köse, İKÇÜ’ye misafir olan tüm sporcuları ve teknik heyetleri tebrik etti Farklı branşlarda, turnuvalarda elde edilen başarılı sonuçların İKÇÜ’yü gururlandırdığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Köse, kazanılan madalyaların, şampiyonlukların, katılım gösterilen turnuvaların sayısının arttırılması adına, yönetim olarak gençlerin yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

 

İlgili Resimler

Menüyü Kapat