İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

Öğrenci Toplulukları

ÖĞRENCİ   TOPLULUKLARI
 

Şube Müdürlüğümüz kültürel etkinlikleri düzenlerken, öğrencilerimizin ilgi alanlarını göz önünde bulundurmakta ve öğrenci toplulukları ile koordineli çalışmalar yürütmektedir. Yirmi iki  Topluluğumuz  aktif olup, kurulma aşamasında olan  Topluluklarımız  da mevcuttur . Şube Müdürlüğümüze bağlı  topluluklarımız içerisinde  fuarlara  katılan ve  sosyal sorumluluk projeleri yürütenler mevcuttur.

Öğretim yılının başlaması ile birlikte öğrencilere birbirleri ile tanışma fırsatı, topluluk kurmaları veya mevcut topluluklarda görev almaları, dinlenme ve eğlenme alışkanlıklarını kazanmaları için imkanlar sağlanmaktadır.

Bu etkinlikler  Üniversitemiz bünyesinde bulunan salonlarda  veya  İzmir İlinin sayılı salonlarında gösterileri şeklinde yapılmaktadır.

Halk Oyunları Topluluğumuz folklora ilgi duyan  gençlerin katılımı ile  iki yöre  oyunları ile genel etkinliklere ve çevre üniversitelerin etkinliklerine  katılmaktadır. İleriki zamanlarda  repertuarını genişletecektir Topluluklarımız yıl  boyunca birçok  kültürel ve sanatsal etkinliklere de katılmıştır.

 
Murat ATMACA

SKS Tel : (0232) 329 35 35 - 1425 (Dahili)

murat.atmaca@ikc.edu.tr

sksikc.edu.tr

Menüyü Kapat